Yeni Başlayanlar İçin Altına Yatırım Yapmaya Nasıl Başlanır?Altın

 

Yıllar önce hisse senetleri hızla yükseliyordu. Şimdi, hisse senetleri çok sıcak değil ama altın öyle. Evet, fiyat ara sıra yükselir ve düşer, ancak yükselme eğilimi gösteriyor, bu da şimdi girmenin gelecekte çok kazançlı olabileceği anlamına geliyor. Yeniyseniz, altına yatırım yapmaya başlamak için bu yönergeleri izleyin. Başlaması oldukça kolaydır ve çok fazla çalışma ve araştırma gerektirmez. Ancak, altın veya değerli metal yatırımı üzerine bir veya iki kitap okumanızı tavsiye ederim.

Varlık Tahsisi

Portföyünüzü çeşitlendirmek, getirinizi en üst düzeye çıkarmanın ve yatırımınızı korumanın önemli bir yoludur. Altın biraz güvenli bir yatırımdır, ancak tüm paranızı aynı yere yatırmak iyi değildir. Altın yatırım yapmaya başlayın, ancak varlıklarınızı diğer kategorilere de ayırın. Varlık tahsisi, birkaç farklı kategoride ne kadar para istediğinize dair bir plan oluşturduğunuz zamandır. Örneğin, varlık tahsis planınız şöyle görünebilir:

 

%10 nakit
%40 stok
%20 tahvil
%30 altın

 

Tabii ki, bu sadece bir örnek. Kullanacağınız dağıtım planı, kendi durumunuzu araştırarak ve kendi risk toleransınızı belirleyerek yapılmalıdır.

Fonlar mı, Fiziksel mi?

Altına yatırım yapmanın birkaç yolu vardır. Fiziksel altın satın alabilir ve kendiniz tutabilir veya bir şirketin sizin için tutmasını sağlayabilirsiniz. Veya altın borsa yatırım fonları veya yatırım fonları satın alabilirsiniz. Altınınızı elinizde tutma konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak ve satması kolay olacak, ancak bir felaket olduğunda ve altına ihtiyacınız olduğunda altınınız olmayacak. Bazı insanlar sırf bu nedenle altın alıyor. Dolar düşerse ve değerli metaller ihtiyaç duyduklarını almanın tek yoluysa bir şeyler satın alabileceklerinden emin olmak isterler. Bu hiç olacak mı? Bilmenin bir yolu yok. Hazırlıklı olmak iyidir, ancak paranoyaklaşmayın.

Altınını koru

Para satın alırsanız, altınınızı korumak oldukça kolaydır. Başka herhangi bir yatırıma yatırım yapacağınız gibi güvenli bir aracılık hesabı bulundurun. Ancak, altını elinizde tutmayı seçerseniz, onu koruyun. Bankada bir kasada saklayın veya bir ev kasası satın alıp saklayın. Tercihen bir şekilde evinize bağlayabileceğiniz bir kasa alın. Ne kadar güvenli o kadar iyi.

Düzenli Yatırımlar

Diğer yatırımlarda yaptığınız gibi düzenli olarak altına yatırım yapın. Şimdi ne kadar çok yatırım yaparsanız, gelecekte altın yatırımınız o kadar değerli olacaktır. Paranızın olabildiğince çoğunu altına yatırarak düzenli bir aylık veya üç aylık yatırım planı oluşturun. Portföy çeşitliliğini koruyun, ancak birikim ve altın yoluyla bir bütün olarak net değerinizi oluşturmaya devam edin.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *